Reference

Portfolio
Reference

Kanceláře Virtuse Energy, Praha City Empiria

Praha Pankrác, City Empiria

Kancelářské prostory ve výškové budově City Empiria v Praze na Pankráci pro švýcarskou nadnárodní holdingovou společnost Virtuse

Studie kanceláří je vytvořena s důrazem na optickou vzdušnost korespondující s nejvyšší polohou kanceláří ve výškové budově City Empiria a přehlednost z každého rohu pro společné sdílení kanceláře systémem Open Office. Trading Floor dominuje za prosklenou stěnou za recepcí. Použité barvy, materiály a prvky prezentují produkty a práci společnosti Virtuse Group.

 • Šedý „carbon“  koberec na podlaze obchodování s emisemi  = Carbon
 • Biokrb představuje zemní plyn= Gas
 • Světla v šedém podhledu elektřinu a energie = Power
 • Zelené stěny respekt k přírodě a Zeměkouli = Earth

Prostoru dominují také modrá barva společnosti a materiál dřeva na stolech jako přírodní zklidňující prvek interiéru.

Nestárnoucí designové židle Panton Chair v zasedací místnosti evokují hyperbolický tvar chladících věží či komíny.

Nově navrhované kanceláře podporují jejich polohu v 25. patře s výhledem na panorama Prahy, pomocí dělení prostor celoprosklenými příčkami. Z chodby se vstupuje na recepci, která disponuje konferenčním posezením a recepčním pultem. Na podlaze je v koberci logo Virtuse v podobě býka, který se zrcadlí na čelní stěně recepčního pultu. Z recepce se vstupuje do prostor kanceláří dělených na tradery, middle office a back office. Přes celou šíři kanceláří za prosklenou stěnou je zasedací místnost s posezením.

Návrhů kanceláří je více variant. Veliké změny probíhaly především na podhledu či ve vnitřním uspořádání jednotlivých pracovních míst. Dále se měnila recepce a konferenční posezení.

 • Datum:

  15.10. 2015

 • Klient:

  Virtuse

 • Kategorie:

  Studie interiéry